Jesteś tutaj: Home » Działalność Klubu » Zaproszenia » Działalność » życie klubowe

Już niedługo Wielkanoc

25 marca odbyło się ostatnie przed Wielkanocą zebranie naszego Klubu w stałym miejscu spotkań - w Hotelu Radisson. Spotkanie rozpoczęła Pani Prezydent dźwiękiem dzwonu, a poczęstunek obejmował tradycyjne potrawy wielkanocne - jajka, kanapeczki, ciasta i inne przysmaki, które zaspokoiły nasz głód. Spotkanie formalnie rozpoczęto od podjęcia doniosłej uchwały w sprawie udzielenia przez nasz klub rekomendacji dla Małgosi M. na stanowisko Gubernatora Okręgu 121 Polska w kadencji 2024-2025. Uchwało została podjęta jednogłośnie. Kolejnym tematem był wybór delegatek na przedmiotową konwencję. W tym miejscu odbyły się głosowania w tejże sprawie i jednogłośnie podjęto uchwałę, iż zostają nimi Ala oraz Małgosia M. Następnym tematem były ustalenia związane z organizacją „Zielonej Szkoły” dla dzieci polskich i ukraińskich, z rodzinnych domów dziecka. Zeszłoroczny wyjazd był bardzo udany, pozostały niewykorzystane wówczas środki finansowe, które jednak są niewystarczające na zorganizowanie pełnego obozu, pozwalają jedynie na organizację „Zielonej Szkoły”. I taka właśnie odbędzie się we Wrocławiu. Na koniec odbyło się losowanie nagród w konkursie ogłoszonym z okazji Światowego Dnia Organizacji Pozarządowych na naszym profilu na Facebooku. Zdobywczynią głównej nagrody w postaci piłki, została Pani Katarzyna Durło, a plecaczki z naszym logo otrzymały także panie Jolanta Michnal i Katarzyna Fiedoruk.

Światowy Dzień Organizacji Pozarządowych - 27 luty

Światowy Dzień Organizacji Pozarządowych został ustanowiony 17 kwietnia 2010 roku przez 12 państw Bałtyckiego Forum Organizacji Pozarządowych. Pierwsze obchody odbyły się 27 lutego 2014 r. w Helsinkach. Każdego roku Światowy Dzień Organizacji Pozarządowych jest świętowany w 89 krajach.

Organizacje pozarządowe są częścią tzw. trzeciego sektora, co znaczy, że działają obok obszaru publicznego i prywatnego.

W 2020 roku w Polsce było zarejestrowanych 138,5 tysiąca organizacji pozarządowych - w tym nasz - Lions Club International. Jesteśmy największą na świecie organizacją pozarządową i działamy w Polsce od 1989 roku. We Wrocławiu pierwszy klub powstał w 1996 roku i był to Lions Club Wrocław Wratislavia.

Szczegóły konkursu na naszym Facebooku: Link do konkursu

Regulamin konkursu: Link do Regulaminu

 

Wigilia klubowa

Wigilia klubowa odbyła się 9 grudnia w restauracji Rajskie Ogrody, w pięknym miejscu na Ostrowie Tumskim. Spotkanie zorganizowała Halinka, zaprosiła także fantastycznego skrzypka, który przez cały wieczór pięknie grał - tylko dla nas - najbardziej znane kolędy. Próbowałyśmy je także śpiewać - najlepiej wychodziło to Małgosi Kurian. Było wesoło, nie brakowało też wspomnień, zwłaszcza że były z nami także byłe Lionki. Towarzyszyli nam też dwaj mężowie naszych koleżanek. Dodatkową atrakcją były upominki wykonane własnoręcznie przez Jolę Gołuchowską, mistrzynię robótek ręcznych, która wręczyła wszystkim koleżankom pięknie wykonane aniołki. Także Zarząd Klubu zadbał o akcenty świąteczne. Wszyscy biesiadnicy otrzymali tradycyjnie zdobione pierniczki świąteczne. Atmosferę podkreślała pięknie przystrojona choinka, wdzięczny obiekt naszych fotografii. Nasze spotkanie w tak zacnym gronie wykorzystałyśmy do nagrania filmiku z życzeniami dla bratniego klubu Grafschaft Hoya z Niemiec.

Zebranie z kolędowaniem - 22 stycznia 2024 r.

22 stycznia br. odbyło się zebranie Klubu w niezwykłym miejscu, w domu Halinki, świątecznie rozświetlonym i pięknie udekorowanym oraz pachnącym wspaniałymi potrawami i rozbrzmiewającym muzyką. Niecodzienna sceneria dopełniła uroczystego charakteru dzisiejszego spotkania, które upłynęło w atmosferze świątecznej. Nasze głosy, śpiewające kolędy z kantyczków przyniesionych przez Małgosię K., rozbrzmiewały radośnie w całym domu, a nasze podniebienia przeżywały rozkosz płynącą z wyszukanych potraw, przyrządzonych w większości osobiście przez członkinie, gdzie każda wzniosła się na wyżyny swoich umiejętności kulinarnych. Wspaniałe wina dopełniały swoim smakiem i zapachem tę świąteczną atmosferę i wzmacniały głosy, równe niemalże anielskim pieniom. Kolejne godziny mijały szybko w cudownym nastroju i aż żal wielki, że na następne takie spotkanie trzeba czekać cały rok.

Spotkanie z uczestnikami YCE 2023

W dniach 28-30.07. 2023 r. LC Wrocław Wratislavia gościł we Wrocławiu 20 uczestników YCE 2023 oraz dwóch ich opiekunów. Przyjechała do nas młodzież z całego świata, chłopcy i dziewczyny, od piętnastolatków po dwudziestodwulatka.

Przygotowałyśmy dla nich atrakcyjny plan pobytu, mając na celu umożliwienie im poznania naszego pięknego miasta i dostarczenie niepowtarzalnych wrażeń. W 2016 r. Wrocław był Europejską Stolicą Kultury, więc warto było pochwalić się takim miastem. Prezydent Klubu - Ala Pietrusiewicz w profesjonalny sposób zagospodarowała im szczegółowo czas pobytu . Do oprowadzenia młodzieży po Wrocławiu oddelegowane zostały lionki Krysia Kundera i Ela Świech.

Po zakwaterowaniu i zjedzeniu obiadu goście wyruszyli na zwiedzanie miasta. Kolejką linową „Polinka” wszyscy przedostali się na Groblę gdzie położone jest „Hydropolis”, unikatowe Muzeum Wody, po którym zwiedzający zostali oprowadzeni przez anglojęzycznego przewodnika. Można było zapoznać się ze znaczeniem wody w życiu człowieka w różnych jego aspektach.

Letnia, ciepła aura sprzyjała zwiedzaniu Wrocławia na pieszo i uwieczniania tego faktu na licznie robionych zdjęciach. Z muzeum zwiedzający przeszli malowniczą trasą na kolację do Beach Baru „Port Węglowy”, usytuowanego nad Odrą pełną pływających łódek i statków. Przy wspólnym stole wszyscy wesoło biesiadowali, zajadając się smaczną pizzą z pieca.

Po dostarczeniu strawy duchowej w Hydropolis nadszedł czas na „coś dla ciała” by dostarczyć wszystkim energii do dalszego zwiedzania. Tego dnia, ostatnim jego punktem, był specjalny pokaz Fontanny Multimedialnej przy Hali Stulecia. Hala wpisana została na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w 2006 r. Było co podziwiać. Wszyscy byli pod ogromnym wrażeniem tego pokazu. Przed północą zakończyła się wyprawa po Wrocławiu i wszyscy wrócili do Bursy.

Następnego dnia po śniadaniu spotkaliśmy się w sercu miasta - w Rynku, przy pomniku Aleksandra Fredry. Młodzież z przewodnikiem, w grach miejskich, w ciekawy sposób poznawała starówkę i jej okolice . Tego dnia obiad był zaplanowany w Galerii Dominikańskiej, w Kuchni Marche, gdzie pieczę nad grupą sprawowała Marzenka Zagajewska, dbając o to, aby wszyscy najedli się do woli według swojego wyboru. Apetyty dopisywały co zostało uwiecznione na licznych zdjęciach. Po posiłku niezbędny okazał się relaks na Wyspie Słodowej i czas wolny na zakupy pamiątek.

Wisienką na torcie okazała się pożegnalna kolacja w Jole Brasserie-Cafe na Placu Solnym, atrakcyjnej części miasta. Zaprzyjaźnieni z Marzenką właściciele lokalu przygotowali dla młodzieży wyśmienite potrawy z kilku stron świata, uwzględniając ich apetyty i nasze ograniczone finanse, a przede wszystkim udzielając znacznego rabatu. Celebracja dobrego jedzenia w pięknych wnętrzach stworzyła przyjemną atmosferę, pozwalającą na zacieśnianie znajomości i przyjaźni.W kolacji poza lionkami oprowadzającymi gości po Wrocławiu uczestniczyły też Ala Pietrusiewicz - Prezydent Klubu i Małgosia Murawa-Świątkiewicz - I Wicegubernator Okręgu 121 Polska. Spotkanie zakończyło się zrobieniem wspólnego pamiątkowego zdjęcia. Następnego dnia wszyscy rozjechali się po całym świecie, do swoich domów. Miło było gościć we Wrocławiu tych młodych, sympatycznych ludzi. Do następnego razu!