Jesteś tutaj: Home » O Klubie » Historia

Historia Klubu

W Klubie działają Panie, które reprezentują medycynę, biznes i naukę.
Do momentu rejestracji klubu jako prawnej organizacji charytatywnej nasze działania ograniczały się do zakupów (w ramach własnych składek) oraz zbiórek środków higieny, obuwia odzieży, książek i zabawek dla dzieci z Domu Dziecka w Sobótce. Takie akcje (kierowane również dla powodzian, Polaków na terenach byłego ZSRR, ubogich rodzin we Wrocławiu) są przez nas kontynuowane. Poza tym każda z nas ma rodziny, którym pomaga w różny sposób, nawet udzielając bezpłatnych korepetycji czy też przeprowadzając bezpłatne badania lekarskie.
Od momentu rejestracji, dzięki organizowanym przez nas akcjom, współpracy z innymi klubami LC oraz pozyskiwaniu sponsorów, nasze działania mają znacznie szerszy zasięg i są bardziej różnorodne.
W roku 2000 włączyłyśmy do naszych głównych celów działania uczestniczenie w wychowaniu młodzieży. Stąd też inicjatywa założenia klubu LEO (oficjalnie zaprzysiężony w styczniu 2001) oraz funduszu stypendialnego dla dzieci z rodzin patologicznych i z Ośrodka Opiekuńczo-Wychowawczego.
Główne kierunki działań:
1. Opłacanie obiadów szkolnych dla dzieci z ubogich rodzin.
2. Uczestniczenie w wychowaniu młodzieży oraz stwarzanie szansy życiowej tym dzieciom, które tej szansy zostały pozbawione.
3. Rehabilitacja dzieci, w tym pomoc Ośrodkowi Twórców i Zwolenników Psychostymulacji.
Działania te mają na celu: 1 - pomoc dzieciom i młodzieży niepełnosprawnej oraz ich matkom (bardzo często kobietom, które po urodzeniu niepełnosprawnego dziecka musiały zrezygnować z pracy); 2 - (pośrednio) rozwojowi prac naukowych, tworzenie nowych metod psychostymulacji i szkoleniu nowej kadry wychowawców i terapeutów.