Światowy Dzień Organizacji Pozarządowych - 27 luty

Światowy Dzień Organizacji Pozarządowych został ustanowiony 17 kwietnia 2010 roku przez 12 państw Bałtyckiego Forum Organizacji Pozarządowych. Pierwsze obchody odbyły się 27 lutego 2014 r. w Helsinkach. Każdego roku Światowy Dzień Organizacji Pozarządowych jest świętowany w 89 krajach.

Organizacje pozarządowe są częścią tzw. trzeciego sektora, co znaczy, że działają obok obszaru publicznego i prywatnego.

W 2020 roku w Polsce było zarejestrowanych 138,5 tysiąca organizacji pozarządowych - w tym nasz - Lions Club International. Jesteśmy największą na świecie organizacją pozarządową i działamy w Polsce od 1989 roku. We Wrocławiu pierwszy klub powstał w 1996 roku i był to Lions Club Wrocław Wratislavia.

Szczegóły konkursu na naszym Facebooku: Link do konkursu

Regulamin konkursu: Link do Regulaminu