LC WROCŁAW WRATISLAVIA

rozpoczął oficjalnie swoją działalność w szeregach Lionów w 1996 roku. Pierwsze formalne kroki, po zgłoszeniu do Biura Gubernatora Wiesława Makarewicza i Komisji Rozwoju Lionizmu – Alojzego Bończy-Tomaszewskiego, zaowocowały osobistym kontaktem z dr Wolfgangiem Griese – Gubernatorem Okręgu 111 NB, w Niemczech, w latach 1990/91. Dr Griese, często odwiedzający Wrocław, pochodzi z Grafschaft-Hoya, niedaleko Bremy. I to właśnie jego macierzysty klub stał się klubem sponsorującym LC Wrocław Wratislavia. Charter LC Wrocław Wratislavia odbył się 7 grudnia 1996 roku we wrocławskim Teatrze Współczesnym. 

PREZYDENT
KLUBU
w kadencji 2022/2023


Alicja Pietrusiewicz

 

Spotkanie w Ratuszu z Prezydentem Wrocławia - 7 lipca 2022 r.

Spotkanie z Prezydentem Wrocławia Jackiem Sutrykiem trwało godzinę. Wszystkie zaplanowane tematy dot. współpracy naszego Klubu z władzami Miasta zostały poruszone.

Halinka opowiedziała Prezydentowi o historii Klubu i przedstawiła wszystkie Panie, które również opowiedziały co nieco o sobie.

Pan Prezydent z kolei podzielił się refleksją nad trudnym budżetem Miasta oraz ostatnim wyjazdem do Lwowa, który pokazał Mu bardzo wiele, najwięcej krzywdy ludzkiej, którą najsilniej odczuł podczas wizyty w szpitalu dla poszkodowanych przez wojnę inwalidów. Wzmocnił w Jego osobie przeświadczenie, jak ważna jest jedność i wspólnota w trudnych chwilach.

Pan Jacek Sutryk pojechał jako Prezydent do Lwowa, ale nade wszystko jako obywatel miasta z którego postawy jest dumny i dumny jest z działań członkiń LC Wrocław Wratislavia, które to działania zostały opisane przez członkinie.

Spotkaniu towarzyszył oczywiście sławny na całą Polskę kot Wrocek oraz asystentka Gospodarza. Na koniec wykonano kilka pamiątkowych zdjęć. Była również  „poimprezowa” kawka w Witamince.