LC WROCŁAW WRATISLAVIA

rozpoczął oficjalnie swoją działalność w szeregach Lionów w 1996 roku. Pierwsze formalne kroki, po zgłoszeniu do Biura Gubernatora Wiesława Makarewicza i Komisji Rozwoju Lionizmu – Alojzego Bończy-Tomaszewskiego, zaowocowały osobistym kontaktem z dr Wolfgangiem Griese – Gubernatorem Okręgu 111 NB, w Niemczech, w latach 1990/91. Dr Griese, często odwiedzający Wrocław, pochodzi z Grafschaft-Hoya, niedaleko Bremy. I to właśnie jego macierzysty klub stał się klubem sponsorującym LC Wrocław Wratislavia. Charter LC Wrocław Wratislavia odbył się 7 grudnia 1996 roku we wrocławskim Teatrze Współczesnym. 

PREZYDENT
KLUBU
w kadencji 2022/2023


Alicja Pietrusiewicz

 

XI Koncert Charytatywny

28 stycznia 2023 r. uczestniczyłyśmy w XI Koncercie Charytatywnym na rzecz budowy Domu Opieki Wyręczającej dla dzieci przewlekle i nieuleczalnie chorych z Dolnego Śląska, który odbył się we  wrocławskim Centrum Kongresowym, w kompleksie Hali Stulecia.

Koncert zorganizowała Fundacja Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci. W tym roku cały dochód z koncertu przeznaczony będzie na wykończenie budowy Domu Opieki Wyręczającej. Cel to wyjątkowy, ponieważ Fundacja podjęła się trudu realizacji marzenia rodzin, rodziców i opiekunów o miejscu, gdzie opiekunowie dzieci przewlekle i nieuleczalnie chorych będą mogli znaleźć wytchnienie w sytuacjach szczególnych, m.in. wtedy, kiedy i ich dotknie choroba. W tym czasie ich podopieczni otrzymają profesjonalną opiekę medyczną. Ośrodek będzie jedynym, tego rodzaju miejscem we Wrocławiu i w województwie dolnośląskim, jak również w całej zachodniej części naszego kraju.

Relację z koncertu, wraz z pięknymi zdjęciami można obejrzeć na stronie internetowej Fundacji: https://hospicjum.wroc.pl/xi-koncert-charytatywny-za-nami/.