Jesteś tutaj: Home » Działalność Klubu » Pozyskiwanie funduszy » Działalność » pozyskiwanie funduszy » „Osiemnaście mieć lat to nie grzech…”

„Osiemnaście mieć lat to nie grzech…”

Tyle właśnie lat, od grudnia 1996 roku, działa już nasz Lions Club Wrocław Wratislavia. Parafrazując słowa wspomnianej piosenki ”…dobrze jest kochać świat…” powinniśmy dodać „dobrze jest zmieniać świat na lepszy i pomagać, pomagać, pomagać”. Wspaniałe, pełne zapału i energii członkinie żeńskiego Klubu Wrocław Wratislavia doskonale rozumieją lionowskie przesłanie „WE SERVE”. Pomimo wielu obowiązków zawodowych znajdują czas, aby pomóc innym. Naszymi podopiecznymi są przede wszystkim dzieci i młodzież, zapomniane przez wszystkich, a najbardziej potrzebujące serca i przyjaznej dłoni. Prowadzimy także akcje sadzenia drzew. Wspieramy również utalentowaną młodzież. Staramy się być wszędzie tam, gdzie jesteśmy potrzebne.
W sobotni wieczór 28 marca 2015 roku w pięknych wnętrzach „Dworu Polskiego” położonego w Rynku, w samym centrum Wrocławia, odbyła się nasza świąteczno-wiosenna impreza charytatywna. Jak zwykle i tym razem nie zawiedli nasi Przyjaciele. Miałyśmy zaszczyt i przyjemność gościć przedstawicieli wrocławskich klubów Lions oraz Rotary, w tym PDG Janusza Kmiecika oraz Przewodniczącego Regionu Południowo-Zachodniego Leszka T. Michalaka, a także naszych przyjaciół i znajomych. Rozmowom i dobrej zabawie nie było końca.
Imprezę uświetnił wspaniały recital aktorki i piosenkarki Elżbiety Dębskiej. Nastrojowe ballady wprowadziły nas w klimat zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy. Przepyszne ciasta – mazurki i babeczki wykonane własnoręcznie przez nasze dzielne Koleżanki Lwice: Małgosię Stanisławską-Kurian oraz Krysię Kunderę zadowoliły podniebienia najbardziej wymagających gości. Atmosferę Świąt dopełniły wyborne smaki domowych wędlin, świątecznego żurku i pysznego chleba oraz przepiękne stroiki.
Atrakcji było mnóstwo. Uczestnicy zabawy fantowej jak i aukcji nie żałowali zawartości swoich portfeli i hojnie dzielili się z potrzebującymi.
Dzięki szczodrości naszych Sponsorów i Darczyńców znów możemy zasilić konta naszych Podopiecznych.
Praca i zaangażowanie Koleżanek-Lwic w organizację imprezy przyniosły wymierne efekty – Goście wychodzili zadowoleni, a my wpisałyśmy imprezę na stałe do naszego kalendarza i już zapraszamy na kolejną Wszystkich Lionów - za rok o tej samej porze.

Uśmiech na twarzach naszych Podopiecznych – bezcenny, a więc dobrze jest kochać świat i zmieniać go na lepszy…

Małgorzata Murawa-Świątkiewicz
Prezydent LC Wrocław Wratislavia