Jesteś tutaj: Home » Działalność Klubu » Zaproszenia » Działalność » działalność prospołeczna » Program „Kuchnie Świata”

Program „Kuchnie Świata”

Dzięki dofinansowaniu uzyskanemu od Pań z LIONS CLUB Wrocław Wratislavia, w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii nr 2 we Wrocławiu w roku szkolnym 2022/2023 odbywa się już kolejna edycja programu edukacyjno-kulinarnego  „Kuchnie Świata”.

Założeniem projektu jest przybliżenie i zapoznanie wychowanek z kulturą, muzyką, zwyczajami, przyrodą i kuchnią wybranych regionów świata i Polski. W ubiegłym roku robione były więc kuchnie regionalne (śląska, wielkopolska, podlaska) później przyszedł czas na poznawanie kuchni świata. Program cieszy się dużą popularnością wśród młodzieży i pozwala dziewczętom wiele się nauczyć. Nie tylko robią prezentację o najciekawszych miejscach, zwyczajach i ciekawostkach z wybranego kraju, ale jeszcze planują potrawy, robią zakupy i wreszcie samodzielnie gotują wybrane dania by poczęstować nimi inne koleżanki z placówki.

Dzięki wsparciu finansowemu uzyskanemu od LIONS-CLUB Wrocław Wratislavia wychowanki Ośrodka mogą poznawać rzeczy pewnie dla nich bardzo trudno osiągalne.