LC WROCŁAW WRATISLAVIA

rozpoczął oficjalnie swoją działalność w szeregach Lionów w 1996 roku. Pierwsze formalne kroki, po zgłoszeniu do Biura Gubernatora Wiesława Makarewicza i Komisji Rozwoju Lionizmu – Alojzego Bończy-Tomaszewskiego, zaowocowały osobistym kontaktem z dr Wolfgangiem Griese – Gubernatorem Okręgu 111 NB, w Niemczech, w latach 1990/91. Dr Griese, często odwiedzający Wrocław, pochodzi z Grafschaft-Hoya, niedaleko Bremy. I to właśnie jego macierzysty klub stał się klubem sponsorującym LC Wrocław Wratislavia. Charter LC Wrocław Wratislavia odbył się 7 grudnia 1996 roku we wrocławskim Teatrze Współczesnym.

PREZYDENT
KLUBU
w kadencji 2023/2024

Alicja Pietrusiewicz

Projekt pn. „Zakup pomocy dydaktycznych dla 170 dzieci i młodzieży z Ukrainy, mieszkających w Gminie Siechnice”

Wartość projektu: 97.804,24 zł

Niezwłocznie po podpisaniu Porozumienia pomiędzy Okręgiem 121 Polska Międzynarodowego Stowarzyszenia Klubów LIONS a  Gminą Siechnice, dot. projektu pn. „Zakup pomocy dydaktycznych dla 170 dzieci i młodzieży z Ukrainy, mieszkających w Gminie Siechnice”, które miało miejsce 15 maja 2023 r., członkinie LC Wrocław Wratislavia przystąpiły do jego realizacji. Projekt obejmował zakup 170 pakietów edukacyjnych w liczbie 140 szt. - dla dzieci w wieku szkolnym, składających się z jednego tabletu i paczki ze słodyczami o wartości ok. 570 zł. oraz 30 pakietów edukacyjnych dla dzieci w wieku przedszkolnym, składających się z jednego zestawu klocków LEGO i paczki ze słodyczami o wartości ok. 270 zł. Zakupu wszystkich produktów dokonały członkinie LC Wrocław Wratislavia. Zadaniem Gminy Siechnice było zorganizowanie imprezy integracyjnej dla dzieci i młodzieży – uchodźców z Ukrainy w dniu 12 czerwca 2023 r. w Świetlicy Wiejskiej w miejscowości Iwiny, w tym: zapewnienie poczęstunku, animacji dla dzieci prowadzonych przez instruktorów, sporządzenie imiennego wykazu dzieci i młodzieży – uchodźców z Ukrainy oraz imienne zaproszenie dzieci i ich prawnych opiekunów na imprezę integracyjną. Impreza odbyła się zgodnie z planem, licznie przybyły dzieci wraz ze swoimi opiekunami. Przygotowany był poczęstunek, do dyspozycji dzieci były animatorki z Centrum Kultury Relax w Siechnicach. Część dzieci nie mogła przybyć na imprezę integracyjną, ponieważ ich rodzice byli w tym czasie w pracy. Członkinie LC Wratislavia, wspólnie z pracownikami Urzędu Miejskiego w Siechnicach  zdecydowały, że zestawy edukacyjne, które nie zostały przekazane beneficjentom podczas imprezy, pracownicy Urzędu przekażą dyrektorom szkół oraz jednego z przedszkoli i zbiorą od opiekunów dzieci pokwitowania ich odbioru. Do Przedszkola Układanka w Świętej Katarzynie zestawy zostały dostarczone osobiście przez członkinie LC Wrocław Wratislavia oraz pracowników Urzędu Miejskiego w Siechnicach. Dostarczenie zestawów odbyło się z tygodniowym opóźnieniem, ponieważ wynikła konieczność dokupienia 5 zestawów dla przedszkolaków, których liczba zwiększyła się od ostatniej aktualizacji. Wszystkie zakupione zestawy edukacyjne zostały przekazane beneficjentom, a ich przekazanie zostało udokumentowane podpisanym przez opiekunów pokwitowaniem. Przekazane beneficjentom projektu pomoce dydaktyczne w postaci klocków LEGO (dzieci przedszkolne) oraz tablety (uczniowie szkół podstawowych) będą mogły służyć im przez kilka najbliższych lat, wspierając ich edukację na poziomie wczesnoszkolnym oraz szkoły podstawowej. Także zestawy przekazane do dwóch przedszkoli będą służyć kolejnym rocznikom dzieci, pomagając w ich ogólnym rozwoju.