Jesteś tutaj: Home » Działalność Klubu » Pozyskiwanie funduszy » Działalność » działalność prospołeczna » Projekt pn. Wsparcie działalności na rzecz uchodźców z Ukrainy

Projekt pn. Wsparcie działalności na rzecz uchodźców z Ukrainy

Wartość projektu: 113.225,31 zł

Projekt zakładał wsparcie, które miało być realizowane przez dokonanie zakupów dla rodzin pozostających pod opieką Fundacji Drzwi Otwarte: paczki z żywnością i innymi artykułami pierwszej potrzeby (w tym środkami higienicznymi i kosmetycznymi) oraz jednorazowy zakup odzieży zarówno dla samotnych matek z dziećmi (w tym wdów), jak i rodzinnych domów dziecka i rodzin z minimum 4 dzieci, a także osób w wieku emerytalnym niezdolnych podjąć pracę; które zamieszkują w prowadzonych przez Fundację mieszkaniach „treningowych”. Dla celów promocyjnych zaplanowano zakup plecaki z logo LCIF i LC Wrocław Wratislavia.

Zakup żywności został dokonany, a paczki przeznaczone dla uchodźców były dystrybuowane wspólnie z wolontariuszami Fundacji Drzwi Otwarte przez okres działania projektu – w sumie 12 tygodni. Natomiast do zakupu odzieży nie doszło, ponieważ Fundacja w międzyczasie otrzymała dary w postaci niezbędnej odzieży z innych źródeł. Nagląca okazała się w momencie rozpoczęcia projektu potrzeba zakupu pampersów dla dzieci oraz dla osób dorosłych, w różnych rozmiarach. Na ten cel miało być przeznaczone ok. 40 tysięcy złotych (taka kwota była zaplanowana na zakup odzieży). Pieluchy i podkłady higieniczne miały zaspokoić potrzeby 35 dzieci i 6 osób dorosłych, wymagających pieluchowania. Ze względu na obowiązującą procedurę, zmiana planowanego działania wymaga akceptacji Darczyńcy. W oczekiwaniu na decyzję projekt został czasowo zawieszony.