Jesteś tutaj: Home » Działalność Klubu » Pozyskiwanie funduszy » Działalność » działalność prospołeczna » Otwarcie Domu Opieki Wytchnieniowej „KOKOSZKA”

Otwarcie Domu Opieki Wytchnieniowej „KOKOSZKA”

Na zaproszenie Pani Beaty Hernik, Prezeski Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci, Prezydent naszego Klubu – Alicja Pietrusiewicz i I Wicegubernator Okręgu 121 Polska - Małgosia Murawa-Świątkiewicz wzięły udział w uroczystym otwarciu Domu Opieki Wytchnieniowej “KOKOSZKA”, który stworzyła Fundacja dzięki wsparciu wielu instytucji. Dom ten oferuje dzieciom terminalnie, przewlekle i nieuleczalnie chorym możliwość pobytu od dwóch dni do kilku tygodni, bezpłatnie, z zapewnieniem ciągłej i wysoko wyspecjalizowanej opieki pielęgniarskiej, lekarskiej, psychologicznej oraz rehabilitacyjnej. Rodzinom tych dzieci pozwala w tym czasie odzyskać siły lub załatwić pilne sprawy. Działalność tej tak potrzebnej w naszym województwie placówki zapewnia kontrakt z Dolnośląskim Oddziałem Wojewódzkim NFZ we Wrocławiu.

Lokalizacja tego wyjątkowego miejsca to zielone Sołtysowice we Wrocławiu.